Dalykai, kurie vienija hiphop‘o ir lindyhop‘o šokius - žodelis hop ir Niujorkas. Milžiniškas beprotnamis, iš kurio šie šokiai kilę. Gal prieš gerą dešimtį metų lindyhop‘o šokis kažkam būtų pasirodęs kaip protesto ar laimingo gyvenimo propagandos priemonė, bet šiandien visi žino ar bent yra girdėję apie lindyhop‘o dvasią.

Aš širdyje keletą mėnesių nešiojausi troškimą šokti. Ir ne bet ką, o lindyhop‘ą. Bet žinote, kaip būna - drąsos pristinga, ryžto negana, pinigų neatrandi. O tai reiškia, kad turbūt tik per mažai nori. Taigi, nusprendžiau labai kultūringai praleisti šeštadienio (11.21) vakarą ir nueiti į pirmąjį “Lindy Hop Classic Couples 2009″ konkursą, kurį organizavo lindyhop’o šokių studija “Hoppers’ dance studio”.

Taigi, prie savo namų įsėdau į 10 autobusą, nuvažiavau iki Žaliojo tilto ir patamsyje ieškojau, kur gi paslėpta ta studija nemažame Konstitucijos g. 12 pastate. Štai ir atradau. Įėjusi gaunu lapelį su dalyvių vardais ir pavardėmis, žiū, vos šešios poros.

1. Aurelijus Rožėnas ir Kastė Mateikaitė

2. Vilius Knispelis ir Ana Umnova

3. Darius Ratkevičius ir Lina Vilniškytė

4. Arnas Jasiūnas ir Aistė Biliūnaitė

5. Domas Lasauskas ir Simona Vasytė

6. Ignas Gudelis ir Pamela Gaižutytė

Anot vieno iš organizatorių Martyno Stonio, porų turėjo būti dešimt. Bet penkių vaikinų imuninetas neatlaikė siaučiančio gripo, vieną pavyko pakeisti kitu ir liko, deja, tik šešios poros. Prisipažįstu, iš pradžių kiek nuliūdau. Tikėjausi būti svaiginama tų šokių keletą valandų. Apsidairiau. Aplink vien besišypsantys, susijaudinę veidai. Man iš karto nurodoma, kurioje salėje vyks konkursas ir kur yra baras. Padėkoju. Šypsausi, kaip ir pridera.

15 minučių iki konkurso pradžios.

tarp žiūrovų - daugiausia lindyhop'o šokėjai

žiūrovai taip pat lindyhoper'iai

Stebiu vakaro svečius ir dalyvius, besijaudinančius, drąsinančius vienas kitą, per petį plekšnojančius, besitvarkančius šukuosenas ar kažką gurkšnojančius. Konkurso žiūrovai kas kur susėdę ar sustoję, neramiai laukė renginio pradžios ir geros nuotaikos dozės.

mindžikavimas prieš šokius

mindžikavimas prieš šokius

Taigi, dalyviams paskutinį kartą pasižiūrėjus į veidrodį, merginoms pasikėlus į viršų pėdkelnes, o vaikinams išpūtus krūtinę - prasidėjo konkursas. Jame pagrindiniai komisijos kriterijai: technika, muzikalumas, išradingumas ir sceninis įvaizdis. Prigesus šviesoms, žiūrovai sutelkė visą dėmesį į sceną.

prieš koncertą - juokas visur

prieš koncertą - juokas visur

Pasiutimas ant parketo

Žaviai vedančiajai, pasipuošusiai atitinkamo stiliaus rūbais, pristačius visas poras, dalyviams vis stipriau dreba keliai ir pirštai - artėja jų pasirodymo akimirka.

konkurso poros-dalyvės

konkurso poros-dalyvės

Taigi, po trumpo pirmąją porą - Aurelijų Rožėną ir Kastę Mateikaitę - pristatančio filmuko ir pasigirdus pirmiesiems poros pasirinktos dainos akordams, žiūrovai sulaiko kvapą ir laukia stebuklo.

skraidžiojimai ore

skraidžiojimai ore

šokis su šypsena

šokis su šypsena

Žiūrovai buvo užvesti. Aš, nors ir sedėjau viena, negalėjau nustoti šypsotis. Atrodo, visos negandos ar nepadaryti darbai nuplaukia kažkur toli. Žiūri sau, kaip žmonės šoka - ir išskrendi į dausas. Tad priklijavus kiekvienam stebinčiajam ant veido šypseną, į šokių aikštelę išėjo antroji pora - Vilnius Knispelis ir Ana Umnova.

2 min. - auditorija sužavėta

2 min. ir auditorija sužavėta

 

Po kiekvieno pasirodymo salę sudrebindavo gausūs aplodismentai, po šokio porą pasitikdavo kiti dalyviai, sveikindavo ir apkabindavo. Tad, atrodo, kad jiems nebuvo skirtumo, kuri pora laimės, o kuri ne. Kone visos ligi vieno poros prieš šokį prisistatomuosiuose filmukuose teigė, kad svarbiausia vis gi dalyvauti. Taigi, trečioji pora - pavyzdingai stilingi Darius Ratkevičius ir Lina Vilniškytė.

lieka tik muzika

lieka tik muzika

oplia

oplia

Po šio pasirodymo pasijuntu lyg “Woodstock’e”. Aplink tvyro nenusakomas laimės pojūtis, lieka tik muzika ir šokis. Į sceną įsiveržia itin energingi - Arnas Jasiūnas ir Aistė Biliūnaitė.

šokėjai itin jaučia kits kitą

šokėjai itin jaučia kits kitą

nieko nenoriu - leiskit šokt

nieko nenoriu tik leiskit šokt

Aš nešoku. Nedalyvauju konkurse. Bet užliūliuota muzikos ir judesių, jaučiuosi lyg galėčiau. Dabar pat atsistot ir sušokti lindyhop‘ą. Aišku, nesidarau sau gėdos. Neatsistoju ir nerodau savo nemokšiškumo. Toliau stebiu tuos, kurie moka. Ypač tokius jausmingus - Domą Lasauską ir Simoną Vasytę.

šokių pora tarsi nenugalima jėga

šokių pora tarsi nenugalima jėga

Po šio itin energingo šokio, kai nespėjau fotografuoti ir nuspręsti, į kurį iš partnerių žiūrėti, suvokiau, kad kiekvienas šokis - atskira istorija. Tik reikia mokėti ją perskaityti. Arba leisti, kad ji pati įlįstų į tavo smegenis. Ir būtų išgirsta. Paskutiniai savo pilną įvykių istoriją pasakojo - Ignas Gudelis ir Pamela Gaižutytė.

Šokio grožis ne tik judesy, bet ir veide

Šokio grožis ne tik judesy, bet ir veide

Kai kurie šokiai baigiasi vat šitaip

Kai kurie šokiai baigiasi vat šitaip

Po visų dalyvių pasirodymų komisija paskelbė 30 minučių pertrauką, kol jie nuspręs, kas gi tą vakarą buvo geriausi ir suskaičiuos publikos simpatijų balsus. O per tą laiką - kas išbėgo laukan surūkyti susijaudinimo cigaretės, kas atvėsti, kas apmąstyti to, ką matė, o kas - apkabinti ir pasveikinti šokėjų. Aš nuspręndžiau pakalbinti paskutinės poros vyrioką - Igną Gudelį - ir sužinoti, ar dar dreba rankos.
” Mes gyvename šita muzika, todėl kažką paruošti didesnei auditorijai mums yra kaifas. Iš tikrųjų, labai daug ir stipriai repetavome, o finaliniu momentu, manau, viskas gaunasi vis tiek 4-5 kartus geriau nei per repeticijas”, - dar susijaudinęs pasakojo Ignas.
Būtent per pertrauką ir aš įsitikinau, kad Ignas teisus - ta muzika teka kiekvieno šokančiojo venomis. Kol buvo skaičiuojami balsai, salėje viena po kitos pradėjo šokti poros. Tiek dalyvavusiosios konkurse, tiek nusprendusios palaukti kito. Tai turbūt man ir paliko didžiausią įspūdį. Žmonės niekur neskubėjo, nebėgo, tik atsipalaidavę vienas kitam šokiu pasakojo istorijas. Tai iš tiesų buvo stebuklinga.
( Įdėčiau nuotraukų, bet internetas yra kvailas daiktas ir nebeleidžia man to padaryti kažkodėl.)
Taigi, visiems prisišokus, bet vis vien ne į valias, buvo suskaičiuoti balsai. Komisijos verdiktas buvo toks:
III vieta - stilingiausiems Dariui Ratkevičiui ir Linai Vilniškytei
II vieta - Arnui Jasiūnui ir Aistei Biliūnaitei
I vieta - Ignui Gudeliui ir Pamelai Gaižutytei
Na, o publikos simpatijos atiteko jausmingiausiems šokėjams - Domui Lasauskui ir Simonai Vasytei.
P.S. aš irgi savo simpatiją atidaviau jiems. Šaunu.
Kai visi buvo įvertinti ir apdovanoti, pastebėjau, kad jau 23 h. Ir supratau, kad kaip ir laikas namo. Nes kitu atveju tikrai pradėčiau tartis dėl šokių pamokų.
MORALAS: Tai buvo vienas iš geriausių šeštadienio vakarų šiais mokslo metais. Nereikėjo nei alkoholio, nei trankios elektroninės muzikos. Užteko nueiti pas lindyhop‘o pamišėlius ir nusikelti į 3-iojo dešimtmečio Niujorko klubą Savoy Ballroom, kuris pateko į istoriją, nes, jo dėka, lindyhop‘as tapo labiausiai iš proto varančiu šokiu JAV.
P.S. Jei turėsite galimybę - siūlau ir jums tokį šeštadienio vakarą. O kol kas - “Hoppers’ pasirodymas “Lietuvos Talentų” atrankoje http://www.youtube.com/watch?v=0JYGCthRvd8
P.P.S. Interviu su vienu iš lindyhop‘o šokių studijos “Hoppers’ dance studio” įkūrėju galėsite perskaityti gruodžio mėnesio STUDENTŲ EROJE.
Su meile,
Viktorija Samarinaitė.

Patiko (0)

Rodyk draugams