Ankstus pirmadienio rytas, vos tik pramerkę akis šaunieji „Studentų eros“ platintojai - sumanusis Arnas ir bebaimis Gintas šoka į jau vakar prikrautą miniautobusiuką Opel Vivaro ir leidžiasi kelionėn. Prieš akis ilgas kelias, o bagažinė pilna „Studentų eros“ egzempliorių. Panevėžys, Šiauliai, Klaipėda, Kaunas – štai šie miestai tą nuostabų pavasarėjantį pirmadienį turėjo sulaukti „Studentų eros“.

Tačiau pasiekus pirmąjį kelionės tašką – Panevėžį, vidurinįjį pirštą laikraštvežiams parodė ištikimasis Opelis. Stiprus dyzelio kvapas salone leido suprasti – vargelis jau už kito posūkio. Apsvarsčius situaciją buvo nuspręsta nerizikuoti ir greitai aplankius Šiaulius grįžti į Vilnių. Deja, Šiauliuose autobusiukas ištarė paskutinį savo žodį – toliau riedėti miesto gatvėmis atsisakė. Tai nesutrukdė įvykdyti savo misijos - dvi kojos, dvi rankos – laikraščiai galų gale pasiekė skaitytojus.

Deja, toliau viskas ėjosi ne taip sklandžiai. Tikėtasi, jog pailsėjęs autobusiukas atgaus kvapą ir vėl užsives, bet bandymai startuoti ir grįžti remontui i Vilnių buvo nesėkmingi. Džiugo suorganizuota pagalba žadėjo išgelbėti nelaimėlius iš Šiaulių centro žadėjo už pusantros valandos, bet pažadai liko neištesėti. Ilgai nesvarstę Šiauliuose likę įkalinti platintojai nenukabino nosies - susipažinę su miesto kultūrine programa, jaunuoliai pasistiprino Čili picerijoje bei aplankę vietines įžymybes, pagalbos laukė linksmai susėdę Opelio viduje besivaišindami butelaičiu alaus, likimas buvo aiškus – daugiau tą diena vairuoti neteks.

Lauktoji pagalba nesiskubino ir atvyko tik už keturių valandų. Opelis šovė uodega aukštyn ir greit atsidūrė ant ant tralo. Pavargę bei sušalę platintojai tris valandas praleido šiauliečio vairuotojo kabinoje sužavėti klausydamiesi kultūrinių Šiaulių papročių bei tradicijų. Juk ne kiekvieną dieną išgirsi iš pirmų lūpų, kaip smagiai baladojami tie NATO lėktuvų pilotai Šiaulių naktiniuose klubuose… Vilnius pasitiko lietumi ir apvalia suma pinigų už vilkiko paslaugas. Diena tikrai nesėkminga – tačiau jau kitą dieną likusieji Kaunas bei Klaipėda sulaukė savųjų laikraščių egzempliorių.

Arnas ir Gintas@Opel Vivaro

Patiko (0)

Rodyk draugams