Pirmadienį (rugpjūčio 31 d., 16 val) įvyks pažintis su “Studentų eros” naujokais. Senbuviai bandys papasakoti, kas yra “Studentų era” ir ko jie tikisi iš naujokų. Tačiau prieš keldami reikalavimus (naujokai turi būti atsakingi, kūrybingi, iniciatyvūs etc) norime pateikti savo pasiūlymus - ką žmonės gauna iš “Studentų eros”.

Tegul idėjos liejasi laisvai. Karolio Vyšniausko, SE laikraščio redaktoriaus minčių srautas:

  • Žurnalistinė patirtis. Būtent - žurnalistinė. SE turi redakciją, dirbančią paisant žurnalistinių darbo principų ir profesinės etikos. Suteikiame galimybę suprasti kas yra žurnalistika būnant dar pirmame kurse. Ir tam jums visiškai nebūtina studijuoti žurnalistikos - ekonomiką studijuojanti mergina turi visus šansus būti geresne verslo žurnaliste nei žurnalistikos studentas, kuris ekonomiką moka tiek, kiek išmoko mokykloje (kalbu iš patirties). Ir tai tik vienas iš daugelio pavyzdžių.
  • Įvairiapusiškumas. Pirmakursių stovyklose, agituodamas žmones prisijungti, lyginau “Studentų erą” su BBC arba, kalbant Lietuvos kontekste, su “Lietuvos rytu”. Tai yra savotiška žiniasklaidos korporacija, kad ir kaip bauginančiai (o gal įkvepiančiai?) žodis “korporacija” skambėtų. BBC turi televiziją (tiesą sakant, aštuonias televizijas), radiją (penkios programos) ir interneto portalus, “Lietuvos rytas” - laikraštį, televiziją, interneto portalą. “Studentų era” turi laikraštį, interneto portalą, radijo laidą. Tetrūksta televizijos. Trumpai tariant, trijų terpių (spaudos, interneto, radijos) žurnalistika atvira jums ir jūsų idėjoms. Nepatinka rašyti - kalbėk. Nepatinka kalbėti - filmuok, nepatinka filmuoti - fotografuok. Nepatinka fotografuoti… palauk, ar tu tikrai nori ateiti į “Studentų erą”? : ))
  • Komanda. Visko esmė yra žmonės. Gerą darbą lemia ne atlyginimas, o geri bendradarbiai. Gerą kelionę garantuoja ne šalis į kurią vyksti, o kompanija, su kuria keliauji kartu. Gerą laikraštį/portalą/radiją užtikrina komanda, su kuria dirbi kartu. “Studentų eros” komanda didelė (žmonių gali būti 20, gali būti 50 - žiūrint kaip skaičiuosi), jauna ir intelektuali. Nori būti su tokiais žmonėmis? Prisijunk.

Čia buvo truputis baltos propagandos, ar ne? Jei jums skaitant kilo tokia mintis - mums redakcijoje jūsų labai reikia. Tegyvuoja kritinis mąstymas!

O jei rimtai ir paprastai - “Studentų era” yra ta pati “užklasinė veikla”, kokią turėdavote mokykloje. Tokia veikla skirta tiems, kam mokyklos (studijų) neužtenka, kieno lūkesčiai universitete nėra pateisinami, kieno idėjos nori būti realizuotos. Jei tos idėjos susiję su žurnalistika, “Studentų era” yra ideali vieta startui.

Patiko (0)

Rodyk draugams