Praeitą antradienį redakcijoje sulaukėm svečio - Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininko Dainiaus Radzevičiaus. Pasikvietėm jį pasikalbėti apie žurnalistų etiką, nes, nori nenori, susiduri su situacijomis, kai susimąstai, kur ta riba tarp to, ką galim leisti sau kaip žurnalistai, ir to, ką daryti jau nebe etiška.

Ne, nuobodaus pamokslavimo nebuvo - tik smagus pokalbis apie įvairias iškylančias problemas: ką daryt, jei pašnekovas atsisako komentuoti, fotografuotis arba vėliau atsiunčia “patobulintą” straipsnio versiją, kurią nori pamatyti publikuotą laikraštyje. Kiekvienas etikos gidą - Žurnalistų ir leidėjų etikos kodeksą - pačiupinėjome, pavartėme, mintinai nesimokėm, bet siekti, kad SE išliktų etiška žiniasklaidos priemone pasižadėjome.

Kitą dieną, trečiadienį, vyko ir “atsakomasis” vizitas - Inga, Karolis ir aš apsilankėm Žinių radijuje kaip D.Radzevičiaus pašnekovai laidoje Žiniasklaidos anatomija. Tema - ateities žiniasklaida ir žurnalistai, dalinomės savo mintimis kaip “naujosios kartos” atstovai. Kaip mums pavyko, rezultatą galite išgirsti čia.

Eglė@SE

Patiko (0)

Rodyk draugams